Stránka se načítá

 1. Domů
 2. /
 3. Musicbook – Nová generace

LINDEMANN MUSICBOOK.
DALŠÍ GENERACE.

Není nic, co by se nedalo vylepšit. Dokonce i naše vysoce ceněná a velmi úspěšná řada Musicbook!

Hned první změna upoutá pozornost: skříň kompletně vyfrézovaná z masivu. Tím se design stává ještě ucelenějším a zvyšuje se jeho hodnota. Na rozměrech se však nic nezměnilo.

Hodně se toho ale udělalo i uvnitř. Nový univerzální zdroj hudby Musicbook SOURCE nabízí nejen přepracovanou architekturu převodníku a integrovaný phono předzesilovač, ale také nově vyvinutou platformu Lindemann Streaming Platform 4.0 s přehráváním rozlišení Studio Master, podporou Roon a pěti různých streamovacích služeb. Samozřejmě se stabilní a snadno použitelnou aplikací pro iOS a Android. Jmenujme jen některé z mnoha zajímavostí!

Nové výkonové zesilovače Musicbook POWER 500/1000 jsou dokonalým řešením. Díky koncepci obvodů omezené na to nejnutnější a technologii N-Core poskytují naše výkonové zesilovače zvuk, který nemá konkurenci. A to i v případě reproduktorů s extrémně vysokou spotřebou energie.

Co víc říct? S novou řadou Musicbook získáte nejmodernější technologie a nejvyšší výkon na nejmenším prostoru. Vše ostatní si poslechněte sami.

Nový Musicbook - nyní k dispozici!

Univerzální hudba

Co je nového?

Nový Musicbook Source je jako zdroj signálu vybaven ještě lépe než jeho předchůdci. Nabízí připojení analogových a digitálních zařízení i špičkové streamování.

Nová streamovací platforma je již známá z naší řady Limetree a byla rozšířena o několik funkcí. Přístroj lze nyní kompletně ovládat pomocí aplikace Lindemann App, včetně rozsáhlých možností nastavení podle přání zákazníka. Dálkové ovládání proto již není nezbytně nutné. Další zajímavostí je rozlišení až 384 kHz/24bit a DSD 256. To vše je možné i s WLAN, protože zařízení je vybaveno moderní technologií dvou antén. Nabídka streamovacích služeb pokrývá všechna audiofilská přání: TIDAL, Qobuz, Deezer, Highresaudio a brzy i Spotify Connect. Musicbook je samozřejmě Roon Ready. Díky automatickému tlačítku "Připojit" se zařízení během několika sekund připojí k routeru.

Další funkcí je možnost přehrávání disků CD pomocí jednotky DVD-ROM (např. Apple Superdrive) připojené přes USB. Mimochodem, díky převzorkování v DSD je fenomenálně dobrý.

Když už jsme u toho. V oblasti měniče je novinek více. Obvody jsou nyní založeny na jednom z nejlépe znějících převodníků AK4493. Nabízí extrémně nízké zkreslení, příkladnou muzikálnost a mimořádné rozlišení až 768 kHz a DSD512! V zařízení Musicbook pracuje tento vysokofrekvenční reproduktor v monofonním režimu, který dále zvyšuje rozlišení a dynamiku. Převodník je podporován špičkovým napájecím zdrojem. Šum a rušení menší než 1 µV hovoří jasnou řečí.

Naše dnes již téměř 20 let stará myšlenka převzorkování, která byla poprvé realizována v legendárním CD1, je v novém Musicbooku dovedena do extrému. Převzorkování pomocí nejlepšího převodníku vzorkovací frekvence na světovém trhu (dynamický rozsah 180 dB, rozlišení 32 bitů) na signál DSD nejvyšší přesnosti otevírá zcela nové zvukové světy pro digitální reprodukci hudby. Jako referenční hodiny používáme nejinovativnější časovací technologii, která je v současnosti k dispozici: femtohodiny MEMS, které neznají stárnutí a nejsou citlivé na vibrace.

Již tak vynikající analogový výstupní stupeň byl rovněž dále vylepšen. Výkonnější měniče nyní umožňují provoz sluchátek s magnetostatickým pohonem a nízkou účinností. Úpravu úrovně lze snadno provést v nastavení aplikace. Nový musicbook je nyní jako sluchátkový zesilovač prostě světová třída.

Další novinkou je gramofonový stupeň pro MM kazety. Ten je vypůjčený přímo z Limetree Phono a hraje fantasticky dobře. Ani několikanásobně dražší gramofonové stupně obvykle nedokážou držet krok.

VÝKONOVÉ ZESILOVAČE

Co chybí?

Oproti předchůdci je patrný chybějící audio vstup USB. K tomuto kroku jsme se rozhodli proto, abychom mohli Musicbook optimalizovat pro streamování bez kompromisů. Otravný kabel USB lze nyní při přehrávání hudby pomocí počítače beze ztrát vynechat. Známé programy pro přehrávání, jako je Audirvana nebo J.River Media Center, umí přenášet data prostřednictvím DLNA/UPnP. To umožňuje bezdrátový přenos dat mezi notebookem a hudebním notebookem prostřednictvím sítě. To zní lépe a odpadá problém s přenosem dat pomocí obvykle drahého kabelu USB. Chyby způsobené chvěním by měly být minulostí!

Jaká je budoucnost?

S online streamováním je to určitě ještě větší zábava. Přehrávání ve vysokém rozlišení pomocí zařízení Musicbook již nyní určuje standardy v oblasti digitálního zvuku. S Qobuz Sublime+ nebo HighResAudio máte k dispozici portfolio hudby ve studiovém master rozlišení, které nenechá jedno oko suché. Streamování ve vysokém rozlišení zní lépe než nejdražší přehrávače CD na trhu. My říkáme: Zapomeňte na CD, budoucnost je streamování ve vysokém rozlišení! Už také nemusíte ripovat CD, protože (téměř) vše je k dispozici v lepší kvalitě na streamovacích službách. Roon je v čele: při přehrávání CD systém na pozadí vyhledá v Qobuzu verzi skladby ve vysokém rozlišení a nabídne ji. Takto dnes funguje poslech hudby.

Aby zákazník udržel krok s rychle se vyvíjejícím trhem, zvolili jsme streamovací platformu, která je dostatečně výkonná pro všechny nové funkce. Říkáme tomu Streaming 4.0 a na této platformě pracujeme už dva roky a stanovili jsme si ambiciózní cíle. Bohatství funkcí a zároveň naprosto audiofilský zvukový zážitek dělají z musicbooku průkopníka v oblasti audiofilského streamování. Naprosto důležité: zákazník může svůj hudební sešit neustále aktualizovat pomocí webové aktualizace.

Vše z jednoho zdroje

Funkce

SOURCE_Front_small

Musicbook SOURCE

 • Kryt vyfrézovaný z masivního bloku hliníku.
 • Všechny funkce lze nastavit a ovládat prostřednictvím nové aplikace Lindemann. Ještě jednodušší a jasnější.
 • Nová, mnohem výkonnější streamovací platforma: Streaming 4.0, všechny audiofilské streamovací služby, streamování v kvalitě Studio Master, Roon Ready.
 • Zcela přepracované převzorkování v DSD nebo PCM: technologie s nulovým jitterem a MEMS FemtoClock.
 • Ještě lepší D/A převodník: 2x AK4493 v monofonním režimu.
 • Bezkonkurenční zvuk.
 • Další vylepšení analogového předzesilovače: nyní s prvotřídním MM vstupem, vysokoproudovým sluchátkovým zesilovačem s ještě lepším zvukem.
 • Stáhněte si příručku: Návod k použití
POWER_Front_small

Musicbook POWER 500/1000

 • Kryt vyfrézovaný z masivního bloku hliníku
 • Stereofonní provoz nebo (vertikální) bi-amping se samostatným nastavením hlasitosti pro basy: řešení problémů s umístěním reproduktorů.
 • Technologie N-Core: světová třída z hlediska měření a zvuku, velmi muzikální reprodukce připomínající elektronky.
 • Dvě výkonové třídy: 2 x 250 W do 4 Ohm (Power 500) nebo 2 X 500 W do 4 Ohm (Power 1000).
 • Naprosto spolehlivý a stabilní při zatížení až do impedance 2,5 Ohm.
 • Stáhněte si příručku: Návod k použití